HOME > Newsy > Nowy regulamin Rajdowych Mistrzostw Torunia w sezonie 2018

Nowy regulamin Rajdowych Mistrzostw Torunia w sezonie 2018

Regulamin Rajdowych Mistrzostw Torunia w sezonie 2018

Data publikacji: 2018-02-12

Witam wszystkich zawodników po zimowej przerwie. Już niespełna 3 tygodnie pozostały do rozpoczęcia rajdowego sezonu 2018 a więc jest to najlepszy czas żeby przedstawić nowy regulamin obowiązujący w sezonie 2018.

Zgodnie z zapowiedzią na Gali 2017 organizator wprowadził w nim kilka zmian. Zmiany dotyczą głównie podziału zawodników na klasy. W sezonie 2018 pozostają 4 klasy tak jak do tej pory- WRC, WRC 2, WRC 3 i JWRC. Podział zawodników następuje na podstawie średniej ilości punktów przez nich zdobytych w sezonie 2017. Zmiany nie obejmują klasy JWRC, gdzie głównym kryterium jest wiek zawodnika.

Z regulaminu znikają wymagania techniczne dotyczące modeli takie jak silnik i zasilanie. W sezonie 2018 wszystkie silniki klasy 540 i dostępne na rynku pakiety są dopuszczone.

Wyżej opisane zmiany mają zniwelować (przynajmniej w założeniu) często spore różnice między zawodnikami w ramach tej samej klasy. Kilka ostatnich sezonów Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC pokazało, że końcowy wynik nie jest wprost proporcjonalny do ilości zwoi silnika i napięcia pakietu o czym świadczą klasyfikacje generalne z ostatnich lat. Nie ma złotych rozwiązań, dlatego organizator proponuje taki system w tym sezonie a  czy było to dobre rozwiązanie okaże się na koniec sezonu 2018.

Kolejną zmianą  jest SUPER RALLY. W sezonie 2018 zawodnicy będą mogli wykorzystać  SUPER RALLY trzykrotnie w ciągu jednego rajdu, choć życzmy wszystkim zawodnikom tylko samych bezproblemowych przejazdów  w całym sezonie 2018.

Gorąco zapraszamy zawodników do zapoznania się z nowym regulaminem dostępnym na stronie http://www.tkm.torun.pl/.

Zapytania dotyczące regulaminu proszę przesyłać na adres: waldekblachowski@wp.pl

 

Toruński Klub Motorowy

Sekcja Modeli Kołowych

 

Tekst: Waldek Blachowski

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe zawody modeli RC NAJBLIŻSZE ZAWODY

Czekamy na nowy Kalendarz 2018!

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

Toruński Klub MotorowyAngraw - trofea, reklamaMOSiRMiasto ToruńArena ToruńMotoParkVerva 4 FansWRC magazyn rajdowyTechnus Centrum Metalowo-Techniczne Galeria GrębocinModelmaniaToyota BednarscyAdamer meble zabudowy  Rajdy24.plRadio GRA